Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Παννεαπολικός - Κερατσίνι 0 - 0

Χωρίς νικητή η σημερινή αναμέτρηση . Η ομάδα μας δεν είχε καθαρό μυαλό κι έτσι οι αντίπαλοι, που παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι σε σχέση με την ομάδα που αντιμετωπίσαμε στον πρώτο γύρο, κατάφεραν περισσότερο με καταστροφικό παρά δημιουργικό παιχνίδι, να μας εγκλωβίσουν. Τα παιδιά δημιούργησαν ευκαιρίες ( με αποκορύφωμα μια τεράστια στο Β΄ημίχρονο με δοκάρι και χαμένο τετ-α-τετ στην ίδια φάση),  χωρίς να καταφέρουν όμως να πετύχουν γκολ και παρά λίγο να το πληρώσουν στο τέλος, σε μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία των αντιπάλων που απεσόβησε ο τερματοφύλακάς μας.
Ο αγώνας μας άφησε μια γεύση γλυκόπικρη μια και η φλύαρη κατοχή της μπάλας και η υπεροχή μας έμοιαζε να μην καρποφορεί όσα ημίχρονα και να παίζονταν...