Κυριακή 17 Ιουνίου 2012

Η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα...

Σάββατο απόγευμα και το γήπεδο του Σχιστού φιλοξένησε τους ημιτελικούς του προπαιδικού τουρνουά "Νίκος Μαραθεύτης" που διοργάνωσε για πρώτη φορά ο Α.Π.Ο. Κερατσίνι.
Στον πρώτο ημιτελικό ο Ιωνικός επιβλήθηκε των Νέων Ευγένειας με 4 - 2, σ' έναν αγώνα που ενώ το πρώτο ημίχρονο εξελίχθηκε σ΄ ένα παιχνίδι κέντρου πού έφερνε την ομάδα των Νέων  Ευγένειας να προηγείται , στο δεύτερο ημίχρονο η καθολική υπεροχή της ομάδας του Ιωνικού έκανε το γήπεδο να ...γέρνει, με αποτέλεσμα η ομάδα της Νίκαιας να φτάσει σε μια εύκολη νίκη.
Στο δεύτερο κατά σειρά ημιτελικό το Κερατσίνι νίκησε τα Αστέρια Δραπετσώνας με  2- 1, σε ένα παιχνίδι αρκετά αγχωτικό, με την ομάδα μας να προηγείται με δυο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και με σβηστές μηχανές να διατηρεί το προβάδισμα μέχρι τέλους.
Ο μικρός τελικός Αστέρια Δραπετσώνας -Νέοι Ευγένειας κι ο μεγάλος τελικός Κερατσίνι - Ιωνικός θα διεξαχθούν τη Δευτέρα 18/06.